Reklamlar
03 Ekm 22:34Rüya tabirleri

Ruya tabirleri-D Harfi

Rüya tabirleri sayfamızın d harfi : Uyurken gördüğünüz rüyaların d harfi ile baslayan kelimelerin rüya yorumları anlamları sizler için asağıdaki gibi sıraladık.

 

DAĞ KEÇİSİ

Şahsiyetten yoksun ve ahlaksız bir kisiyi temsil eder. Etinden yemek devletten haber alacaksınız anlamına gelir.

 

DAĞ YOLU

Sıkıntılardan ve üzüntülerden kurtulacağınıza ya da baskalarına karsı düzenbazlığa isarettir.

 

DAĞ

Rüyada dağ genelde hayra yorulur. Bir dağa tırmandığını gören kimse, çok büyük emek vererek, kendi gücüyle hedeflediği seylere ulasacak demektir. Dağdan yuvarlanmak veya düsmek kendi gayretiyle çıktığı mertebeden yine kendi hataları yüzünden ayrılmak anlamındadır. Dağları seyretmek, üstesinden gelmesi zor olan bazı isleri çözdüğünüz için ödüllendirileceğiniz anlamına gelir.

 

DAİRE

Bir dairede çalısıyor görmek tayin olacağınız anlamındadır ancak bu tayin sizin isteğiniz dısında gerçeklesecek. Genç biri için ya düğüne ya da bir eğlenceye isarettir. Yaslı biri için eline toplu bir para geçmesi demektir.

 

DAKTİLO

Farkında olmadan yaptığınız hataların sonunda size yarar geleceğine isarettir. Dul bir kadın için varlıklı ve iyi kimse ile evleneceğinize ve mutlu olamayacağınıza isarettir. Bu rüyayı görürseniz ertesi günü neseli geçirirsiniz.

 

DALGA

Rüyada dalgalı deniz görmek basarının zorluklarla mücadeleler sonrasında geleceğini belirtir. Bekar biri için bu rüya ask hayatında sorunlar yasanacağına isarettir. Dalgalarla boğusan bir insan, çok önemli bir fırsatı değerlendirerek birden yükselir anlamındadır. Dalgalı denizde yüzmek bol para kazanmak demektir. Dalgaların kıyıya çarpması uzaklardan bir kısmet geleceğini haber verir.

 

DALMAK

Denize dalmak riske girmemelisiniz yoksa mal kaybına uğrayabilirsiniz demektir.

 

DAL

Yapraklarla dolu dallara bakmak, sabırlı olursanız muradınıza ereceksiniz demektir.

 

DAMLA

Yağmur damlası görmek bereketinizin sürekli bol olacağı ve sizinde kanaatkar olduğunuzu belirtir.

 

DANA

Çevrenizdekilerin ve yakınlarınızın saygısını, sevgisini ve güvenini kazanıp, para açısından ferahlığa kavusacağınız anlamındadır. Dana almak bol kazanç ve saygı görmek demektir.

 

DANS

Bu rüyalar iyi yorulmazlar. Ancak rüyasında güzel bir yerde, çok tatlı bir müzik duyarak dans edenleri seyreden insan için bir kısmet var demektir. Dans hatalı düsünceler, duygular nedeniyle sıkıntıların geleceğini belirtir. Rüyasında dans ettiğini gören kimse zor duruma düsecektir.

 

DANTEL

Bir düsmanınızla problemler yasayacaksınız demektir. Güzel islenmis dantel, iyi haberlerin isaretidir. Dantel örmek bir seylerin ters gideceğini ve bu nedenle para bakımından sıkıntılı günler yasayacağınızı belirtir.

 

DARBUKA

Üzüntü ve kedere, bununla yansıra üne,evliliğe ve kayıp bir kisinin geri dönmesine veya küçük de olsa bir hediye alacağınıza haber verir.

 

DAVET

Bir yere davet aldığınızı görmek, iyi olmayan bazı olaylarla karsılasacaksınız demektir.

 

DAVUL

Davul görmek, insanlarla iyi iliskiler kurup birçok arkadas sahibi olacağınız anlamındadır. Uzaktaki bir akrabanızdan mutluluk veren haber geleceğine ve yasamınızı değistirecek beklenmedik bir olayla karsılasacaksınız demektir isarettir. Davul sesi duymak, uzaklarda yasayan bir arkadasınızın yardıma ihtiyacı olduğunun belirtisidir.

 

DEDEKTİF

Yakında paraya kavusacaksınız ve is yasamınızda bazı basarılar kazanacaksınız demektir. Rüyayı gören kadınsa, ask hayatında sıkıntılı bir dönem olacağına yorulur. Ummadığınız bir zamanda kötü bir haberle üzüleceğinize isaret eder.

 

DEFİNE

Hiç ummadığınız zamanda para ya da bir mirasa yorumlanır. Bazılarına göre de karsılıksız bir aska isarettir. Define soymak ticarette zarar etmeye, üzüntüye ve yolculuğa yorulur.

 

DEFTER

İs yasamınızda çok yoğun olacağınıza önünüze gelen bu fırsatlardan faydalanacağınıza yorulur.

 

DEĞİRMEN

Hane halkının sıkıntı ve darlıktan kurtularak bolluk ve berekete kavusması demektir. Baska yoruma göre de, gizli kalan bazı seylerin ortaya çıkması, is yasamında da basarı demektir. Değirmenci görmek hasta (sakat) bir çocuğun doğumuna isaret eder.

 

DELİ

Rüyasında deli gören kimse, yeni birisiyle tanısır. Bir delinin bir sey vermesi kısmet olarak yorumlanır. Rüyasında delirdiğini gören kimse bir konuda isabetli bir karar vererek ve çevresinde hayranlık uyandıracak.

 

DENİZ

Deniz rüyaları iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın yasamına anlam katacak olgunlasmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun sıkıntıların atlatılmasından sonra gerçekleseceğini belirtir. Denizde yüzdüğünü gören kisi pes pese yolculuklara çıkar demektir.

 

DEPREM

İs yasamınızda sıkıntılar yasayacaksınız demektir. Ülkeler arasında savas çıkacağı seklinde de yorumlanır.

 

DERİ

Deri ile ilgili bir rüya görmek hem is hem ask hayatında basar kazanacaksınız demektir.

 

DEVE

Bazı sorunlarla karsılasacaksınız anca sabrederseniz ve yılmazsanız bu sorunları asabilirsiniz demektir. Bir deveye sahip olduğunuzu görmek, para durumunuzun iyileseceğini ve elinize para geçeceğini belirtir.

 

DEVEKUŞU

Herkesten habersiz bol para kazanacak ve zengin olacaksınız. Bazı insanlar paranız için sizinle iliski kurmaya çalısabilir.

 

DİLENCİ

Dilenciyle konusmak basarıda hosgörü ve iyi duyguların rol oynayacağı anlamına gelir.Rüyada dilenci görmek islerin yakın zamanda düzeleceğine isarettir. Dilenciye sadaka vermek sorunların artık geride kalacağı anlamındadır.

 

DİŞ

Hastalığa yakalanacağının isaretidir. Dislerinizin döküldüğünü görmek, yakında kötü bir haber alacağınız anlamındadır.

 

DİŞÇİ

Bir arkadasınızın disçi olduğunu ve sizi muayene ettiğini gördüyseniz o arkadasınıza güvenmemeniz gerekir demektir.

 

DOĞUM GÜNÜ

Doğum günü pek hayra yorulmaz. Bu rüya sanssızlık ve fakirlik anlamındadır.

 

DOĞUM

Doğum rüyası sıkıntıdan kurtulmak demektir. Rüyasında doğum yapan kadın sıkıntılarından kurtulur anlamındadır. Doğum ağrısı çekmek zor ve kötü günlerden sonra güzel günlerin geleceğine yorumlanır.

 

DOKTOR

İs yasamınızda bazı düsmanlara sahipsiniz demektir. Rüyayı gören kadınsa sağlık sorunları anlamındadır.

 

DOMUZ

Uğursuzluk demektir.

 

DONDURMA

Dondurma yemek basarının isaretidir. Dondurmanın erimesi hayalleriniz gerçeklesmeyecek anlamındadır.

 

DUDAK

Dolgun yumusak dudaklar, mutluluğu ve gücü haber verir. Sevginize karsılık alacaksınız sevdiğinizde sizi sevecek demektir. İnce dudaklar, bütün sıkıntılardan kurtulacağınızı belirtir.

 

DÜĞME

Yeni düğme, varlıklı ve insanlara ve size karsı saygılı biriyle evleneceksiniz demektir. Eski, kırık düğme, hastalık ve zarar anlamındadır.

 

DÜĞÜN

Mutluluğun geleceğini haber verir. Kendi düğününü görmek, uzakta yasayan bir yakınınızdan kötü haber alacaksınız demektir.

Yorum ekle
Adınız:
E-Mail Adresiniz:
Kodu girin: