Reklamlar

LALE cicegi nedir ne anlama ve resimleri

LALE çiçeği nedir ne anlama gelir?

Lale yaprakları uzun ve mızraksı, çiçekleri kadeh biçiminde türlü renkte olan güzel bir çiçektir. Lale’nin renkleri sarı, kırmızı, beyaz ve pembe başta olmak üzere dört renkten oluşur.Lale soğan şeklinde yetiştirilip her soğanından sadece bir lale çıkar. Çok tohumlu bir bitkidir. Lale’nin çiçekleri parlak olur ve lale hayat, aşk ve ölümsüzlük sembolü olarak bilinir. Lale’nin ana vatanı batı Asya’dır ve ilk olarak Türkiye de süs bitkisi olarak yetiştirilmiştir. Lale Hollanda da yaygın olarak yetiştirilir. Lale'yi insanlar 12.yüzyıllardan itibaren el sanatlarında süsleme motifi kullanmaya başlamışlardır. Lale kimi zaman şiirlerde kimi zaman ise türkü olarakda seslendirilir.


 

Konu başlığı: LALE çiçeği anlamı - lale güzel kokusu, lale çiçeğinin anlamı, lale çiçeğinin özellikleri lale çiçeği hakkında bilgi, lale çiçeği anlamı,  lale çiçeği bakımı, lale çiçeği insana (vicuda) faydaları.

Benzer makaleler:
Gerbera cicegi nedir ne anlama gelir? Gerbera cicegi nedir ne anlama gelir? En guzel cicek resimleri Gelin cicegi nedir ne anlama gelir? Gelin cicegi nedir ne anlama gelir? En guzel cicek resimleri Gece Sefasi cicegi nedir ne anlama gelir? Gece Sefasi cicegi nedir ne anlama gelir? En guzel cicek resimleri ZAMBAK cicegi nedir ne anlama ve resimleri ZAMBAK cicegi nedir ne anlama ve resimleri En guzel cicek resimleri Gardenya ccegi nedir ne anlama gelir? Gardenya ccegi nedir ne anlama gelir? En guzel cicek resimleri Gala cicegi nedir ne anlama gelir? Gala cicegi nedir ne anlama gelir? En guzel cicek resimleri Gaillardia cicegi nedir ne anlama gelir? Gaillardia cicegi nedir ne anlama gelir? En guzel cicek resimleri Funda Arar  Yollarına Gül Döktüm Funda Arar Yollarına Gül Döktüm Funda Arar Şarkı Sözleri Kedi isimleri 2013 Kedi isimleri 2013 Evcil Hayvan bitki isimleri, alfabetik Cicek isimleri ve anlamlari Cicek isimleri ve anlamlari En guzel cicek resimleri Fulya cicegi nedir ne anlama gelir ve resimleri Fulya cicegi nedir ne anlama gelir ve resimleri En guzel cicek resimleri Frezya cicegi nedir ne anlama gelir ve resimleri Frezya cicegi nedir ne anlama gelir ve resimleri En guzel cicek resimleri Cam Guzeli cicegi nedir ne anlama gelir? Cam Guzeli cicegi nedir ne anlama gelir? En guzel cicek resimleri Begonya cicegi nedir ne anlama gelir? ve resimleri Begonya cicegi nedir ne anlama gelir? ve resimleri En guzel cicek resimleri Bambu çiçeği nedir ne anlama gelir? Bambu çiçeği nedir ne anlama gelir? En guzel cicek resimleri Aycicegi cicegi nedir ne anlama gelir? resimleri Aycicegi cicegi nedir ne anlama gelir? resimleri En guzel cicek resimleri Yildiz cicegi nedir ne anlama gelir? resimleri Yildiz cicegi nedir ne anlama gelir? resimleri En guzel cicek resimleri Aslanağzı çiçeği nedir ne anlama gelir? Aslanağzı çiçeği nedir ne anlama gelir? En guzel cicek resimleri Antoryum çiçeği nedir ne anlama gelir? Antoryum çiçeği nedir ne anlama gelir? En guzel cicek resimleri Anemon çiçeği nedir ne anlama gelir? Anemon çiçeği nedir ne anlama gelir? En guzel cicek resimleri Çoban Çiçeği (Amaryllis)  anlami ve resimleri Çoban Çiçeği (Amaryllis) anlami ve resimleri En guzel cicek resimleri Amber cicegi nedir,anlami ve resimleri Amber cicegi nedir,anlami ve resimleri En guzel cicek resimleri Akasya cicegi, anlami ve resimleri Akasya cicegi, anlami ve resimleri En guzel cicek resimleri Acelya cicegi nedir ve resimleri Acelya cicegi nedir ve resimleri En guzel cicek resimleri Yeni ve en guzel Arkadaslik sozleri Yeni ve en guzel Arkadaslik sozleri Arkadaşlık sözleri | En güzel arkadaşlık sözleri Ruya tabirleri-L Harfi Ruya tabirleri-L Harfi Rüya tabirleri Kiz bebek isimleri ( 2012 - 2013) Kiz bebek isimleri ( 2012 - 2013) --- MSN Messenger Nedir? Ne anlama gelir MSN Messenger Nedir? Ne anlama gelir MSN | Msn açma,kapama ve problemleri Ruyada Kopek Gormek Ruyada Kopek Gormek Rüyada Köpek Görmek Msn sohbet Msn sohbet MSN | Msn açma,kapama ve problemleri
Yorum ekle
Adınız:
E-Mail Adresiniz:
Kodu girin: