Arkadaslik sozleri

 

Bazen sevgiyi dostlugu bir kelime ile anlatmaya çalisirsin olmaz,iki kelime ile anlatmaya çalisirsin yine olmaz sonra bunu bir sözle anlatmak istersin.O söz öyle bir etkili olur ki bir kitap kadar konusursunuz ama para etmezken bu söz kursun gibi etkiler karsinizdakini ve sizi anlamaya baslar.Dostluk mesajlarini özellikle etkileyici olanlari sizler için bir araya getirdik.Buyrun bir göz bakalim sizde bize hak verecekmisiniz


♥ Paylasacak dostlariniz yoksa iyi seylere sahip olmanin bir zevki de yoktur 

 

♥ Dost bazen minik bir kus bazen var olmayan sevgili,kimi zaman saksida bir çiçektir, ama asil dost seni senden çok sevendir Her dostlugun gökyüzünde bir melegi varmis, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek aglarmis, sana ant olsun ki bizim melegimiz asla aglamayacak... 

 

♥ Deniz derindir durulmaz dostluk ebedidir unutulmaz 

 

♥ Fani dünyanin baki padisahi degiliz. Biz parçalanmis gönül hirkalarini yamar dikeriz. Biz dostlarla aglar dostlarla güleriz. 

 

♥ En koyu mavilikleri avucuna, en içten mutluluklari gözlerine, en derin sevgileri kalbine birakiyoru.Hep Mutlu Ol.. 

 

♥ En Koyu cehelet hakkinda hiç bir sey bilmedigin bir seyi redetmektir. 

 

♥ Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalb zenginliginden mahrum olan kimse, ne kadar genis servete sahib olursa olsun yine fakirdir. Tamami ve hirsi sebebiyle de halk nazarinda hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarinda muhteremdir. 

 

♥ Arkadaslar yildizlar gibidir, onlari her zaman göremezsin ama senin için her zaman varolduklarini ve seni düsündüklerini bilirsin. 

 

♥ Sakin üzmesin seni karsiliksiz sevgiler bagrina tas basarsin acilar bir gün diner giden gitsin aldirma yanginlarda söner sakin bakma arkana krallar önde gider 

 

♥ Gün gelir puslu bir dünya aydinlik bir yasama gebe kalir yeterki umutlarin hiç bitmesin kalbin hangi mutluluk ve sevgi için çarpiyorsa yasam sana onu versin. 

 

♥ Rüzgarin kemanini çaldigi,damlalarin cama vurdugu bir pencerede yatagina uzanipta keske dedigin tüm güzellikler gerçek olsun. 

 

♥ Bin damla umut serpilsin yüregine bin umut dolsun günlerine. Binbir hayalin gerçek olsun. 

 

♥ Ben dostun kokusunu uzak diyarlardan alirim ve onun gülüsünü nerde olsa tanirim. Ne mesafaler mesafedir dostunla ne de ayriliklar hüzünlü 

 

♥ Baharin günesi bahtina dogsun acilar kederler gönlünden uzak olsun. Tüm güzellikler ve mutluluklar senin olsun. 

 

♥ Yürek umutlara gebe oldugundan beri dostluklar ayriliklara yenik düsmedi yüregimiz dar agacindayken bile ölüme kosup dostumuzu sevmeyi bildik. 

 

♥ Gün gelir buslu bir dünya aydinlik bir yasama gebe kalir yeterki umutlarin hiç bitmesin kalbin hangi mutluluk ve sevgi için çarpiyorsa yasam sana onu versin. 

 

♥ Ay yildizlara mutluluk fisildarken gökyüzü sevincini yeryüzüyle paylasirken ben sana bir parça mutluluk yolluyorum içindeki umut çiçekleri hiç solmasin diye. 

 

♥ Acilarin bir kum tanesi kadar küçük,mutlulklarin nisan yagmuru kadar bol olsun.Hayatta bir kere aglarsan oda mutluluk olsun.Dostum. 

 

♥ Hayal kur, ne hayal kurmak istersen... Gez, nereye gitmek istersen... Ol, ne olmak istersen.... Çünkü senin bir tane hayatin olacak ve sadece bir sansin var bütün bunlari yapabilmek için 

 

♥ Koca bir çölde kum tanesi olmak yada okyanusta su damlasi ama en güzeli milyonlarca insan arasinda senin arkadasin olmak.

 

 

 

♥Kimsesiz zamanlarin yalnizliginda,aydinlik diyarlarin masalsi görüntülerinde,küçük bir çocuk yüreginin annesine olan sevgisi degerinde bir merhaba dostum nasilsin. 

 

♥ Dost vurulunca degil unutulunca kahrindan ölürmüs.Biz dostlarimizi kir çiçekleri gibi avucumuzda degil kursun yarasi gibi yüregimizde saklariz. 

 

♥ Gönüller birdir dünyalar ayri olsa da. Arkadasliklar,sevgiler,asklar yalan olsa da umrumda degil dünya yansada biz dostu unutmayiz dost uzakta olsada. 

 

♥ Dost deniz kenarindaki taslara benzer.Önce tek tek toplarsin sonra birer birer denize atarsin ancak bazilarina kiyamazsin.iste sen o kiyamadiklarimdansin. 

 

♥ Zaman gelir yollarina kar yagar,etrafini hüzün bulutlari sararsa,ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildigim kadar burdayim. 

 

♥ Hep zamana yenik düstük esiri olduk anlamsiz kosusturmalarin.ama bir kez adini yüregimize kazidigimiz dostlarimizi hiçbir zaman unutmadik. 

 

♥ Sen gülerken yanindakilerde güler ama aglarken yalniz aglarsin onun için öyle bir agaca yaslan ki asla yikilmasin öyle bir dost edin ki seni asla birakmasin. 

 

♥ Baskalarina kendinden fazla deger verme. Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alinacak en büyük intikam , ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktir. 

 

♥ Yasam gülmeyi ,sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayi, dostluk sadik kalmayi bilenler içindir.UNUTULMADIN! 

 

♥ Gülerken herkes eslik eder, ya aglarken. Basarilara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapini çalinca kapiya seninle beraber baksin. 

 

♥ Duygular vardir anlatilamayan, sevgiler vardir kalplere sigmayan, dostluklar vardir hiçbir sekilde yikilmayan, bazi insanlar vardir asla unutulmayan 

 

♥ Hayata deger bir yasam, sevmeye deger bir ask, dostluga deger bir arkadasliktan asla vazgeçme.Ne eksik ne fazlasini ara ve seni üzenle asla ugrasma ! 

 

♥ Mutlulugun pesinden kosma mutluluk senin pesinden kossun ve hayatta öyle mutlu ol ki gözlerinde akan bir damla yas arayip da bulamayanlarin sadakasi olsun. 

 

♥ Belki diyorum; SEVGi nin ne demek oldugunu biliyoruz ama GENÇLiGiN ne demek oldugunu anladigimizda bu dünyadaki isimiz bitmis olacak... 

 

♥ Eger herkes dost sandigi kimselerin bir de kendi arkasindan söylemis olduklarini duysaydi, dünyada pek az dost kalirdi. 

 

♥ Yardim etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yasama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. ihtiyacim var bu ara unutmak üzereyim mutlulugu, unuttum sicak bir çayin tadini, esen rüzgarin serinligini, hadi durma öyle hatiralarimi canlandir, iyi olanlari?

 

♥ Yardim etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yasama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. ihtiyacim var bu ara unutmak üzereyim mutlulugu, unuttum sicak bir çayin tadini, esen rüzgarin serinligini, hadi durma öyle hatiralarimi canlandir, iyi olanlari?

Yorum Ekle

Üye Olmadan Yorum Yapamazsınız